szkoly artystyczne / kierunki artystyczne / architektura


Architektura


Architektura to nauka o projektowaniu, konstruowaniu i budowaniu. Architektura to sztuka tworzenia budynków i budowli w przestrzeni. Jest to jedna z dziedzin jaka zajmuje się architektura. Kolejna jest nauka organizowania, aranżacji i wypełniania przestrzeni użytkowej, przestrzeni krajobrazu itd. Osoba która ukończyła studia na kierunku architektury nisi tytuł architekta i w zależności od wybranej specjalizacji, zajmuje się odpowiednim zawodem.

Architektami są najczęściej także charakteryzatorzy wnętrz, dekoratorzy. Dziedziny są sobie bardzo bliskie. Charakteryzator wnętrz zajmuje się aranżacją danej powierzchni tyle tylko, że zamknięte. Architekci krajobrazu, aranżują i zagospodarowują przestrzeń otwartą.

Architektura jest kierunkiem ciekawym, jednak bardzo trudnym. Precyzja jest niezbędną cechą jaką powinien posiadać każdy architekt. Studia łączą się ściśle z fizyką i matematyką, także osoby o zainteresowaniach humanistycznych będą musiały włożyć wiele wysiłku by ukończyć tak trudny kierunek.

Polityka Prywatnosci | Architektura
prepaid phone cards