szkoly artystyczne / szkoła cyrkowa

Szkoła cyrkowa


Cyrk - sztuka widowiskowa, upowszechniła się w Anglii pod koniec XVIII wieku, choć swoje korzenie ma w starożytności.

Pierwsze cyrki pojawiły się w Europie już w średniowieczu, kiedy to wędrowni kuglarze prezentowali swoje umiejętności na ulicach miast podczas festynów i jarmarków. Linoskoczkowie wykonywali zapierające dech w piersiach ewolucje, komedianci rozśmieszali, a żonglerzy i połykacze ognia zaskakiwali.

Aktualnie cyrk jest popularną forma rozrywki dla całej rodziny. Jednym z nieodzownych punktów programu jest występ klowna. Przebieraniec mam za zadanie rozśmieszyć publiczność, lubianą forma jest także występ mima. Do najbardziej emocjonujących pokazów nalezą akrobacje, wykonywane przez doskonale wyćwiczonych sportowców. W XIX wieku w Francji pojawił się trapez, który do dziś zawieszony wysoko and ziemią, wykorzystywany jest w ewolucjach. Innym niebezpiecznym punktem programy cyrkowego są precyzyjne rzuty nożami. Każdy niewłaściwy ruch grozi tragedią, dlatego cyrkowiec musi być opanowany i doskonale przygotowany.

W żadnym cyrku nie może zabraknąć pokazu z udzielam zwierząt. Żonglujące foki, konie stojące na dwóch nogach to tylko niektóre występy, jakie można podziwiać w cyrku.

Szkoły cyrkowy przyciągają kurantów. Indywidualne umiejętności jaki można nabyć w tego typu placówka kuszą amatorów mocnych wrażeń. Zajęcia z akrobatyki, żonglerki czy nauka chodzenia na szczudłach, można tylko znaleźć w szkole cyrkowej. Stąd coraz większa popularność, by zostać zawodowym cyrkowcem. W Polsce jest już kilka szkol kształcących przyszłych akrobatów, żonglerów czy połykaczy ognia.

Polityka Prywatnosci | Szkoła cyrkowa
prepaid phone cards